Warsztat 8: Szukając równowagi we flow- harmonii w życiu

18 maja 2024 r., godz: 09:15-10:45
Autorzy: Beata Wolfigiel

Warsztat oparty jest o koncepcję flow (Csikszentmihalyi, 1996; Bakker, 2008).
Flow (przepływ) to optymalne autoteliczne doświadczenie; głębokie zadowolenie, kiedy ciało lub umysł podejmują duży, dobrowolny wysiłek, by wykonać coś trudnego i wartościowego. (Csikszentmihalyi, 1996). Jest to doświadczenie, które przynosi wiele korzyści, ale niesie również ze sobą zagrożenia (Schüler, 2021), na co rzadko zwraca się uwagę. Badania własne oraz innych (Schüler, 2021) wskazują m.in. na nadmierne angażowanie się w zadania doprowadzające do flow z pominięciem pozostałych, ale równie ważnych (np. brak czasu dla rodziny, ignorowanie potrzeby snu).
Jednym ze sposobów zapobiegania negatywnym konsekwencjom flow, jest zadbanie o równowagę – poszerzenie spektrum doświadczania flow na różne obszary życia, nie koncentrowanie się nadmiernie na jednym (Schuler, 2012).
Uczestnicy na warsztacie będą mieli okazję zidentyfikować obszary swojego życia, w których brakuje równowagi we flow i w których chcieliby podjąć działania, by to zmienić – zmniejszyć lub zwiększyć częstość doświadczania flow. Zastanowią się nad swoimi wartościami i czym jest dla nich życie warte przeżycia.
Poznają również sposoby na zwiększanie prawdopodobieństwa wystąpienia flow w codziennych zadaniach i aktywnościach, tak by podnosić poziom swojego dobrostanu. W rezultacie zbliżą się do prowadzenia harmonijnego życia.

Zasady uczestnictwa: liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie w terminie płatności za udział w V Konferencji Psychologii Pozytywnej. Osoby zainteresowane warsztatem, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy!
Komitet Organizacyjny V Konferencji Psychologii Pozytywnej

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane kontaktowe
Obszar zainteresowań: